تبلیغات
مرتضی پاشایی - مطالب آبان 1393

درباره ما

"خودت باش".مرااینگونه نگاه نکن...دل من پر ازسکوت ودرداست. سکوتی ک اگرنمایان شودعالمی رابه اتش می کشد...در پس پوسته ی حرفهای من سکوتی پر معنا نهفته است...صدها جلد کتاب یک دقیقه آن است.و در تاکستان ابدیت یک شاخه انگور داردشرابی که از ان فشرده ام دنیایی رامست می کندودیگری را می کشد...پشت تنهایی من که رسیدی گوشهایت را بگیراینجا سکوت گوش تو را کر می کنداما چشمهایت را باز کن تا بتوانی لحظه لحظه ی اعدام ثانیه ها را نظاره کنی... گاهی خسته میشوم..خسته از دردهایم...خسته ازسرنگهای بی رحم همیشگی...خسته از سردردهای بیوقت...خسته از تهوع های بی وقت...خسته از نگاههای دلسوزانه دیگران...خسته از جمله تکراری...اندازه همه دنیا پر از دردم...پر از پوچ وعبث بودن وکاش پیش از این می دانستم چه باید بکنم.اندکی دیر است این همه روزاین همه ثانیه که پشت سر گذاشتن بی بهار...احساس مرد ن لحظه های خوب دوست داشتن را در ذهنم تداعی می کند...چقدر مرا می میراند...من به یک احساس خالی دلخوشم من به گلهای خیالی دلخوشم در کنار سفره اسطوره ها...من به یک ظرف سفالی دلخوشم مثل اندوه کویروبغض خاک با خیال ابسالی دلخوشم سر نهم بر بالش اندوه خویش با همین افسرده حالی دلخوشم...در هجوم رنگ در فصل صدا با بهار نقش قالی دلخوشم...اسمانم:حجم سرد یک قفس با غم اسوده حالی دلخوشم گرچه اهل این خیابان نیستم با هوای این حوالی دلخوشم.

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

پیوندها

تصاویر برگزیده

به شایعات توجه نکنید

یکی هست
همیشه به عقل خودتون روجوع کنید
هر وقت موسیقی ما یا خانواده مرتضی پاشایی اعلام کردند خبری هست
باور کنید پشت سر مرده انقد شایعه نکنید
واقعا برای بعضی ها که باچندتا عکس باور می کنن متاسفم ...


مرتضی اونشب خیلی معده درد داشت

اینستاگرام مهرزاد امیرخانی

بالکن برج میلاد . مرتضی اونشب خیلی معده درد داشت . گفتم بیا رفتیم خونه فردا بریم آندوسکپی گفت نه لوله یه وقت می خوره به حنجرم خراب میشه . گفتم مرتضی شوخی نگیر گفت چیه می ترسی سرطان بگیرم ؟؟؟؟ گفتم دور از جون زبونتو گاز بگیر . گاز نگرفت .... دکتر نیومد.... سرطان گرفت.... و مثل خیلی جاهای دیگه دیگه تو اون بالکن هم نمی تونم برم . بااااشه این دنیا باید یه جا نشون بده دنیاست

محبتو باید خرید نه اینکه دور کرد

اینستاگرام مهرزاد امیرخانی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

فک کنم کنسرت گرمساره با مهدی کرد و پیمان عیسی زاده یادمه بعد این عکس با چند نفر دعوام شد سر اینکه بهش فشار میاوردن برای عکس گرفتن . آخه حالش خوب نبود نباید رو پا می موند . گفت بد اخلاق یه سیب پوست بکن با هم بخوریم بریم عکس بگیریم ؛ درست نیست محبتو باید خرید نه اینکه دور کرد گفت اونا که تو بدن من نیستن دردمو بفهمن


دانلود مصاحبه پخش نشده مرتضی پاشایی

مصاحبه با مرتضی پاشاییداریوش شهریاری: انتهای بهار 93 بود که راهی منزل مرتضی پاشایی در «قیطریه» تهران شدیم تا با فوق ستاره موسیقی پاپ ایران به گفتگو بنشینیم. آن روز عصر، من (داریوش شهریاری) روبه روی مرتضی نشستم و سوالاتم را از این چهره ماندگار تاریخ موسیقی ایران پرسیدم. مرتضی در نهایت صداقت، صراحت و آرامش پاسخ سوالات من والبته رسول ترابی  را داد.  مهدی کرد مدیر برنامه‌های مرتضی هم در بعضی از مواقع وارد گفتگو می‌شد و صحبت‌های تکمیلی را ارائه می کرد. به گفته خود مرتضی این اولین بار بود که او بی‌پرده، بی‌تعارف و بی‌ملاحظه در ارتباط با بیماری‌اش صحبت می‌کرد و ماجرای آن سرطان لعنتی را توضیح می‌داد. مصاحبه ما و مرتضی بیش از 2 ساعت زمان برد و در نهایت چکیده آن در شماره اول دوره جدید مجله «موسیقی قرن 21» با عکس جلدی از مرتضی به چاپ رسید.

 بعد از درگذشت مرتضی چندین بار فایل صوتی این مصاحبه را گوش دادم و به بزرگی منش ستارۀ پاپ ایران، بیش از پیش یقین پیدا کردم.

آنچه می‌شنوید چکیده‌ای 18 دقیقه‌ای از مجموع آن گفتگوی بلند است که با ترانه‌های شنیدنی و ماندگار مرتضی درهم آمیخته شده و انتشارش، گوشه ای از بزرگی های مرتضی را برای همیشه در تاریخ ثبت می کند.

البته هنوز هم قسمت‌های منتشر نشده‌ای از این گفتگو وجود دارد که در شماره دی ماه «مجله موسیقی قرن 21» به چاپ خواهد رسید.

با آرزوی آرامش و آمرزش روح مرتضی پاشایی عزیز، این گفتگوی 18 دقیقه‌ای را تقدیم علاقمندان موسیقی پاپ و هواداران ستاره فقید موسیقی ایران می‌کنم.
Download

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: