تبلیغات
مرتضی پاشایی - مطالب اسفند 1393

درباره ما

"خودت باش".مرااینگونه نگاه نکن...دل من پر ازسکوت ودرداست. سکوتی ک اگرنمایان شودعالمی رابه اتش می کشد...در پس پوسته ی حرفهای من سکوتی پر معنا نهفته است...صدها جلد کتاب یک دقیقه آن است.و در تاکستان ابدیت یک شاخه انگور داردشرابی که از ان فشرده ام دنیایی رامست می کندودیگری را می کشد...پشت تنهایی من که رسیدی گوشهایت را بگیراینجا سکوت گوش تو را کر می کنداما چشمهایت را باز کن تا بتوانی لحظه لحظه ی اعدام ثانیه ها را نظاره کنی... گاهی خسته میشوم..خسته از دردهایم...خسته ازسرنگهای بی رحم همیشگی...خسته از سردردهای بیوقت...خسته از تهوع های بی وقت...خسته از نگاههای دلسوزانه دیگران...خسته از جمله تکراری...اندازه همه دنیا پر از دردم...پر از پوچ وعبث بودن وکاش پیش از این می دانستم چه باید بکنم.اندکی دیر است این همه روزاین همه ثانیه که پشت سر گذاشتن بی بهار...احساس مرد ن لحظه های خوب دوست داشتن را در ذهنم تداعی می کند...چقدر مرا می میراند...من به یک احساس خالی دلخوشم من به گلهای خیالی دلخوشم در کنار سفره اسطوره ها...من به یک ظرف سفالی دلخوشم مثل اندوه کویروبغض خاک با خیال ابسالی دلخوشم سر نهم بر بالش اندوه خویش با همین افسرده حالی دلخوشم...در هجوم رنگ در فصل صدا با بهار نقش قالی دلخوشم...اسمانم:حجم سرد یک قفس با غم اسوده حالی دلخوشم گرچه اهل این خیابان نیستم با هوای این حوالی دلخوشم.

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

پیوندها

تصاویر برگزیده

پست جدید مرتضی پاشایی در اینستاگرام

اینستاگرام مرتضی پاشایی فیسبوک مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

سلام به دوستان عزیزم - من و مرتضی در سفر شمال در نوروز سال هشتاد و هفت همراه پدر و مادر بودیم - مرتضی سوار بر اسب خودمم پشت سرش - كیفیت تصویر پایینه چون از روی مونیتور گرفته شده ... بزودی این تصاویر رو با كیفیت خوب در مستند آقای خاص خواهید دید
@shahinsamadpoor
@mostafa.pashaei
@naser_pashaei

Download

تو هیچگاه از خاطره ها نخواهی رفت

اینستاگرام مرتضی پاشایی فیسبوک مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

تو هیچگاه از خاطره ها نخواهی رفت ... تا زنده ام یاد تو را زنده نگه خواهم داشت امپراطور قلب ها
آخرین پست پیج اینستاگرام مرتضی پاشایی در سال نود و سه

هرسال چه شب عیدی داشتیم

اینستاگرام مهدی کرد آرشیو عکس مرتضی پاشایی

هرسال چه شب عیدی داشتیم،
امسال چه شب عیدی داریم،
کاردنیاست و قسمت، کاریشم نمیشه کرد دیگه،
از اتفاق و روزهایی که میترسیدم سرم اومد .
قرعه هم امسال به نام ما افتاد که عزادار باشیم و
عید بدون مرتضی رو تجربه و تحمل کنیم .
آخه مگه میشه عید بیادو مرتضی نباشه!!!

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد

اینستاگرام عموی مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد
عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد
حضور محترم همه عزیزان بویژه خانواده خاص و عاشقان نازنین مرتضی عزیزم سلام عرض کرده و از لطف و محبت شما نسبت به مرتضی و خانواده پاشایی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم. سال نو رو به همه شما مهربانان تبریک عرض نموده و آرزو می کنم که در این سال جدید زندگیتون آنچنان تغییر کنه که گویی خداوند متعال عمر دوباره بهتون عنایت کرده باشه. دلتون شاد، باطراوت و پرامید و فضای زندگیتون پر از آرامش و زیبایی همچون لطافت و زیبایی گلستان باشه انشااله. دوستون دارم تا ابد. قربون همتون.


سی بهار رادرکنارمان بودی

اینستاگرام پدر مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

سی بهار رادرکنارمان بودی...
سی بهار رابا حضورت جشن گرفتیم...
واکنون در سی ویکمین بهارت درکنارمان نیستی و سخت ترین ودردناک ترین بهار را در پیش داریم،بهاری بی تو،تویی که چون گل های بنفشه بودی،زیبا وباعمری کوتاه... اگرچه جسمت نیست،اما صدای بی نظیر ونام نیک و زیبایت که هم اسم امیرالمومنین است درکنارمان هست وکمی تسلی بخش قلبمان....
کاش بودی وامسال راهم باحضورسبزوباطراوتت جشن می گرفتیم اماافسوس...
پروازت خیلی زودبود...خیلی...‌
دوستت داریم تا ابد ...

انسان همانند رود است؛ هر چه عمیق تر باشد، آرام تر است.

اینستاگرام عموی مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

انسان همانند رود است؛ هر چه عمیق تر باشد، آرام تر است.
عمق وجود مرتضی در آرامش او پیدا بود. وقتی خبر بیماری او رو دادن و بهش گفتن که دو سه ماه بیشتر از عمرش باقی نمونده، اولش مثل همه افراد دیگه ناراحت شد، بعد از دقایقی آبی به صورتش زد و گفت: با این بیماری مبارزه می کنم. و تا آخر با نشاط،شادابی و آرامش عمیق روحی یازده ماه و چند روز رو سپری کرد. یکی از دلایل این آرامش، عشق وافر او به شما مردم بود و از ته دل می گفت:"دوستون دارم تا ابد"

امسال نبودت را زمین هم حس کرد

اینستاگرام پدر مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

امسال نبودت را زمین هم حس کرد،همه دلتنگت هستیم به اندازه‌ی اقیانوس که تو مثل اقیانوس بی کران و زلال بودی!مرتضی درسته که اولین سالیه که پیشمون نیستی ولی تو الان در کنار خدا هستی،هم در کنار خدا وهم در کنار ما هستی! مرتضی امسال سفره هفت سین را با نام تو میچینم! قرآن کریم را با نام تو باز میکنم،چون هم نام امام علی هستی،سبزه را توی سفره میزارم به خاطر اینکه تو الان توی بهشت هستی،سیب را به نام تو میزارم چون نماد عشق به خداست و میدونم خیلی خدا را دوست داری،گل نرگس را به خاطر اینکه میدونم تو الان هم نشین صاحب الزمان هستی گذاشتم! توی این لحظه های پایانی دوست ندارم سال جدید شروع شود! اما مطمئنم که تو به آرامش رسیدی الان تو بهشت حال و هوای دیگری داری! برای خدا تو بهترین جای بهشت آواز میخونی و فرشته ها در کنارت نشستند و از صدای تو لذت و هم به آرامش میرسند، خدا انقدر دوست داشت که تو را در کنار خودش برد و هم آرزویت را برآورده کرد،مرتضی آرزویت برای همیشه برآورده کردصدایت در دلها ابدی شد،سین هفت سین امسال یعنی مرتضی.
دوستت داریم تا ابد ...

عقل پرسید که دشوارتر از از مردن چیست ؟

اینستاگرام پدر مرتضی پاشایی آرشیو عکس مرتضی پاشایی

عقل پرسید که دشوارتر از از مردن چیست ؟
عشق فرمود که فراق از همه دشوارتر است
مرتضی جان: اکنون تو آسمانی شدی و رفتی ،
و من اینجا به این امید دم میزنم که با هر نفس ، گامی به تو نزدیک تر شوم .
عزیزم سراج یادت در تاریکی دلمان پرفروغ باد .
دوستت داریم تا ابد

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: